Blog > Komentarze do wpisu

Polskie wina, wina lubuskie

Winnice lubuskie stanowią trzon produkcji wina w Polsce. Niektórym produkcja udaje się nieźle, innym trochę słabiej. Niestety jedno co łączy wszystkie winnice to ceny, często nieadekwatne do jakości wina.

Polskie wina

wina lubuskie

Winnica Saint Vincent

 

A niestety z jakością wina pomimo wysiłków i starań winiarzy nie jest najlepiej. Sorry taki mamy klimat ;-)  i pewnych rzeczy nie przeskoczymy nawet gdybyśmy starali się jak najlepiej.

Winnica Płochockich

Niewiele jest takich winnic w których właściciele wyceniając wino mają na uwadze jakość i to ile sami byli by skłonni zapłacić za takie wino w sklepie. Ale to się zmienia. Jest coraz więcej win w cenach poniżej 50zł, co uważam jest dobrą ceną, adekwatną do jakości i nakładu pracy. Oczywiście nie możemy porównywać tego do cen win z Hiszpanii, Włoch czy Francji. Tam produkcją zajmują się wielkie spółdzielnie, wyrób sięga setek tysięcy butelek i koszty inaczej się rozkładają. Ale na naszym podwórku jest już w czym wybierać nie ruinując kieszeni. I tak dobrą propozycją jest Winnica Saint Vincent, z kilkoma winami o bardzo ciekawej strukturze, z niezłym owocem. No i z ceną na miarę naszych możliwości :)

 

Winnica Saint Vincent Cuvee Sloneczne

Winnica Saint Vincent Cuvee Słoneczne
wtorek, 18 lutego 2014, wina-wino

Polecane wpisy

Komentarze
2019/02/07 16:37:27
Aż wstyd się przyznać, ale jeszcze nie próbowałam. Myślę, że na pewno zachęci mnie strona wineavenue24.pl/pl bo może u nich takie wina znajdę? Macie jakieś sprawdzone i swoje ulubione?