Kategorie: Wszystkie | wina | wino
RSS
środa, 28 stycznia 2009
Bardzo znanym i cenionym producentem wina francuskiego jest Agathe Bursin.
środa, 21 stycznia 2009

Bardzo istotnym elemantem ceremonii picia wina jest sposób podania wina. Piszę o tym, gdyż wczoraj będąc na degustacji prowadzonej przez jedenego z poznańskich znawców wina doświadczyłem jak można zepsuć dobre wino nieumiejętnie je podając. Pewnie tylko ja na to zwróciłem uwagę (choć tą wiedzę pozostawiłem dla siebie). Niemniej, dobre BAROLO straciło dużo w ocenie pijących tylko przez to, że było źle przygotowane do podania. Na całym świecie robi się właściwą otoczkę do podania wina, tak by nawet gorsze wino odebrać jako "wino z lepszej półki". Jeszcze nie u nas, u nas z lepszego robi się gorsze :)

 

 

Podanie wina

 

14:39, wina-wino
Link Komentarze (1) »
środa, 14 stycznia 2009
Porto, Douro, Nieport, Madera, Nelas z czym jeszcze kojarzy się Tobie wino z Portugalii?
Nowy Świat, czyli regiony winiarskie położone poza tradycyjnymi obszarami winiarskimi. Do niedawna wina z tzw. nowego świata nie cieszyły się popularnością.
wtorek, 13 stycznia 2009

Z winem rocznikowym spotkalem się 12 lat temu, przy okazji moich urodzin. Dostałem wówczas wino rocznikowe czerwone na urodziny. Rok na butelce pokrywał się z rokiem mojego narodzenia. Zrobiło to na mnie niesamowite wrażenie, zresztą nie tylko na mnie ale też na pozostałych zaproszonych gościach. Wino rocznik 1959. W tym roku sam planuje zrobić sobie prezent i dokupić do mojej kolekcji win butelkę wina rocznikowego. Jak szaleć to szaleć :)

 

Wino rocznikowe

13:48, wina-wino
Link Komentarze (1) »