Kategorie: Wszystkie | wina | wino
RSS
czwartek, 23 października 2008
Ostatnio miałem okazję poznać znakomitego producenta Terra Burdigala

Miasteczko Krems z malowniczymi wąskimi uliczkami, wieloma historycznymi budynkami w stylu gotyckim, renesansowym i barokowym uchodzi za jedno z najstarszych miast w Austrii. Historia miasta ściśle wiąże się z winem, które zawsze było tu obecne. W regionie Kremstal najduje się wiele znakomitych, wiądących austijackich winnic. Jeśli zaczynasz przygodę z winem austrijackim koniecznie wybierz wino białe Kremstal

Kremstal

 

15:46, wina-wino
Link Dodaj komentarz »
Przewodnik po regionach winiarskich we Francji. Powszechnie wiadomo, że Francja uważana jest za ojczyznę wina. Lata tradycji, system kontroli sprawiają że kupując większość markowych win francuskich możemy być pewni ich dobrej jakości.
poniedziałek, 13 października 2008

Służą to tego specjalne lodówki do wina. Lodówki na wina dzielimy na kilka kategorii. Główne z nich to:

lodówki do wina do serwowania - małe lodówki, często do zabudowy na 6-9 butelek w których trzymamy wino gotowe do serwowania,

lodówki na wina do starzenia - są to lodówki różnej wielkości od kilku do kilkuset butelek. W tych lodówkach utrzymywana jest odpowiednia temperatura, wilgotność. Można w nich ustalić odpowiednie strefy pod różne winka. 

 

 

19:11, wina-wino
Link Komentarze (2) »
Po udanych degustacjach wina w weekend pragnę podzielić się z Wami kilkoma spostrzeżeniami. Sposób podania wina, rodzaj, temperatura, otoczenie, to ma istotny wpływ na to jak odbieramy to co pijemy!
czwartek, 09 października 2008
Znalazłem w sieci ciekawy blog winiarski. Fajne informacje dla początkujących, jakie wina wybrać, apelacje, szczepy winogron, polecam.
23:01, wina-wino
Link Dodaj komentarz »
Wina bywają różne. Jest wino czerwone, białe, wina różowe, wytrawne, słodkie, półwytrawne i półsłodkie. W Polsce przyjęło się że każdy napój owocowy alkoholowy to wino.
Wino wywarło ogromny wpływ na moje życie. Cała przygoda z winem zaczęła się w 2006 roku we Francji w Bordeaux. Wino wytrawne