Kategorie: Wszystkie | wina | wino
RSS
wtorek, 26 stycznia 2010
Po wielu próbach znalezienia dobrego sklepu z winem w Warszawie udało się! Jest to bistro żużu mieszczące się na ulicy Kazimierzowskiej.
piątek, 22 stycznia 2010
Zbliżają się walentynki, 14 lutego to data która w nas facetach nie wzbudza jakiś emocji ale nasze piękne panie ...
poniedziałek, 18 stycznia 2010
Nie łatwo kupić dobre wino. Wyczynem jest zakup dobrego wina w niskiej cenie. Taką ofertę mają tylko najlepsze sklepy z winem. Ja coś takiego znalazłem i jestem zachwycony.
piątek, 15 stycznia 2010
Wina Włoskie cieszą się niezwykłą popularnością. Niezwykle trudno jest wybrać naprawdę dobre wino z Włoch. Dlaczego? Powód jest prosty. Ilość winnic, a co za tym idzie duża liczba wina słabej jakości które nie powinno być sprzedawane za 20-30PLN a za 7-8. Na szczęście szanujący importerzy bacznie zwracają uwagę na jakość wina i nie zaproponują nam czegoś słabego.
wtorek, 13 października 2009
Laurent Barth - młody winiarz z Alzacji, wschodząca gwiazda tego regionu - w
piątek, 25 września 2009
Na większości targów winiarskich we Francji bardzo dużą część powierzchni zajmują "Des Bulles" czyli popularne w Polsce "bąbelki".
sobota, 12 września 2009
Dzisiaj mnie powaliło. Tym razem nie wino :) a bezalkoholowy napój z Malty. Muszę przyznać, że mało co poza winem mnie tak fascynuje, niewiele rzeczy jest wstanie zwrócić moją uwagę na tyle bym o tym pamiętał dłużej niż 15 minut.
czwartek, 10 września 2009
jaka może być bardziej prestiżowa ocena dla wina jak nie ocena nadana przez Roberta Parkera.
sobota, 05 września 2009
Czy stać nas na picie szampana przy każdej okazji? Rzeczywiście, by uczcić wyjątkową chwilę należny otworzyć szampana. Bezdyskusyjnie. Ale co zrobić, gdy okazja nie jest bardzo wzniosła a chcemy tą chwilę zapamiętać?
środa, 02 września 2009
Kolejne znakomite polskie wino pojawiło się w sprzedaży. Po winie białym Herbowe Solaris przyszła kolej na wino Herbowe Regent.